گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۷ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۱۹۵ مورد

تعداد بازدید های دیروز : ۴۹۰ مورد

تعداد بازدید های هفته : ۲۶۰۰ مورد

تعداد بازدید های کل : ۹۴۷۶۰۵ مورد

پر بازدید ترین روز : ١٤٠١/٧/٢١ - ۱۴۸۸ مورد

کسی نشانی از قبور یزید و معاویه دارد؟

شنبه ٣٠ شهریور ١٣٩٨ ساعت ١٢:٢٥ ب.ظ   ( بازدید : 559 نفر )


اینکه محل دفن معاویه و یزید ملعون کجا واقع شده، مشخص و معلوم است ولی چند روایت درباره هلاکت یزید وجود دارد که در ادامه می‌خوانیم:

بنابه گزارش مفدا خراسان شمالی و به نقل از فرارو یزید در اواخر عمر دچار جنون شد، رفتارهای بسیار زشت و ناروایی از خود نشان می‌داد، تعادل روانی نداشت و بعد سر به بیابان گذاشت و بالاخره با خفت و خواری و پستی مرد و در یک نقطه دفن شد.

یزید در اواخر عمر دچار جنون شد، رفتارهای بسیار زشت و ناروایی از خود نشان می‌داد، تعادل روانی نداشت و بعد سر به بیابان گذاشت و بالاخره با خفت و خواری و پستی مرد و در یک نقطه دفن شد. بعدها در دوران مختار و بعد در عصر بنی‌العباس این قبرها را می‌شکافتند و مرده آن‌ها را بعد از سال‌ها بیرون می‌آوردند.

قبر یزید

مثلاً می‌گویند که مروان، دشمن سرسخت اباعبدالله حسین (ع) را از قبرش بیرون کشیدند و او را شلاق زدند. وقتی علت را سئوال کردند گفت:، چون مروان بن حکم به حضرت زهرا (س) اهانت کرد. به خاطر این اهانت این کار را می‌کنیم. قبر معاویه را شکافتند، بقیه را نیز همین طور. اما بدن یزید قطعه قطعه و نابود شده بود کرم به بدنش افتاده و به شکلی بسیار زشت و متعفن درآمده و چیزی از آن باقی نمانده بود.

به نقلی دیگر یزید بن معاویه در اطراف دمشق به علت برخورد پاره‌سنگی که از منجنیقی پرتاب شده بود و به یک طرف صورت وی برخورد کرده بود به بیماری‌ای مبتلا شد و این بیماری مرگ وی را در چهاردهم ربیع‌الاول سال ۶۴ قمری به همراه داشت. پس از آن، وی در قبرستان باب‌الصغیر که در حوالی همان شهر است دفن گردید. طبق وصیّتش، پسرش معاویه دوم بعد از او به خلافت رسید.

(تصاویر) قبر معاویه و یزید ملعون کجاست؟ / یزید چگونه مرد؟

 

اما در مورد معاویه می‌گویند در آخرین روزهای عمرش وقتی شنید بین مردم شایع شده که او در حال مرگ است دستور داد او را بیارایند و سپس بارعام داد. ظاهر معاویه آن روز به گونه‌ای بود که هیچ‌کس فکر نمی‌کرد به این زودی بمیرد. اما روز بعد معاویه مرد و او را در دمشق دفن کردند. اما مردم دمشق به هیچ‌کس نمی‌گویند قبر معاویه کجاست در حالی که مکان آن نسبتاً آشکار است. قبر معاویه امروز به صورت یک مخروبه درآمده و در میان مردم دمشق مشهور است که هرکس اندک کاری برای قبر معاویه و به منظور آباد کردن آن انجام دهد بلافاصله خواهد مرد؛ زیرا تا به حال چندین بار این مسئله اتفاق افتاده است.

 

(تصاویر) قبر معاویه و یزید ملعون کجاست؟ / یزید چگونه مرد؟

(تصاویر) قبر معاویه و یزید ملعون کجاست؟ / یزید چگونه مرد؟

قبر معاویه

(تصاویر) قبر معاویه و یزید ملعون کجاست؟ / یزید چگونه مرد؟

(تصاویر) قبر معاویه و یزید ملعون کجاست؟ / یزید چگونه مرد؟

(تصاویر) قبر معاویه و یزید ملعون کجاست؟ / یزید چگونه مرد؟

قبر یزید ملعون


منبع : معاونت دانشجویی و فرهنگی چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.
جستجو
زن ریحانه است (۱۰۲۵۸ بازدید)
مهارت حل مسئله (۵۲۴۷ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...