گزارش بازدید وب سایت :

کاربران آنلاین : ۴ نفر

تعداد بازدید های امروز : ۷۲ مورد

تعداد بازدید های دیروز : ۲۸۶ مورد

تعداد بازدید های هفته : ۲۴۷۳ مورد

تعداد بازدید های کل : ۵۹۶۲۷۶ مورد

پر بازدید ترین روز : ١٣٩٨/١١/٧ - ۷۸۹ مورد

تألیف محمد کاویانی؛ روان‌شناسی در قرآن؛ بنیان‌ها و کاربردها منتشر شد

سه شنبه ١٦ مهر ١٣٩٨ ساعت ٧:٤١ ق.ظ   ( بازدید : 43 نفر )


روان‌شناسی در قرآن؛ بنیان‌ها و کاربردها تألیف محمد کاویانی آرانی اخیرا به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر شد.

به گزارش مفدا،به نقل از مهر، کتاب روان‌شناسی در قرآن؛ بنیان‌ها و کاربردها تألیف حجت الاسلام والمسلمین محمد کاویانی آرانی اخیرا به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر شد.

کتاب حاضر، در کنار کتاب «روانشناسی در قرآن، مفاهیم و موزه ها» هویت کامل تر خود را می یابد؛ در فصول نه گانه آن کتاب، به تعدادی از مباحث روانشناسی، مثل احساس و ادراک، رشد، انگیزش، اجتماعی، سلامت روانی و روانشناسی مثبت، با رویکرد قرآنی، به تفصیل پرداخته شد.

در فصول هفت گانه این کتاب نیز به مباحثی مثل «عواطف و هیجانات»، «یادگیری و تغییر رفتار»، «ناخودآگاه»، «شخصیت، مباحث بنیادین»، «شخصیت، مباحث کاربردی»، «سنجش روانشناختی»، و «روانشناسی تفاوت ها» پرداخته شده است. اگرچه به تناسبِ فضای دانشجوئی و اخذ بازخورد از کتاب اول، از حجم و تعداد آیات در این کتاب کاسته شده است، لکن رویکرد کلی حاکم بر این دو کتاب، رویکرد قرآنی است

بدیهی است که معرفی چارچوب ها و اسکلت اولیه «روانشناسی قرآنی» به عنوان یک مکتب روانشناختی، و تعیین مسیر پژوهش ها و آموزش های لازم، در دو کتاب کم حجم، آنهم با ملاحظات دانشجوئی، ممکن نیست، لکن اینها قدم های اولیه ای است که در کنار تلاش های بسیار ارزشمندِ محققان و مولفان دیگر، در این مسیر برداشته می شود.

کتاب روان‌شناسی در قرآن؛ بنیان‌ها و کاربردها تألیف حجت الاسلام والمسلمین محمد کاویانی آرانی اخیرا به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در ۲۴۸ صفحه به بهای ۲۱۰۰۰۰ ریال منتشر شد.


منبع : معاونت دانشجویی و فرهنگی چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.
جستجو
زن ریحانه است (۵۷۵۳ بازدید)
مهارت حل مسئله (۴۷۰۵ بازدید)
حماسه اقتصادی (۳۱۳۹ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...